Odpowiedzi

2010-02-15T19:52:38+01:00
- Mikołaj I
- Ivan Dybicz
  • F4la
  • Początkujący
2010-02-15T19:53:33+01:00
Naczelni wodzowie:

* gen. dyw Józef Chłopicki 3 grudnia 1830 – 17 stycznia 1831
* gen. dyw. Michał Gedeon Radziwiłł 20 stycznia – 26 lutego 1831
* gen. dyw. Jan Zygmunt Skrzynecki 26 lutego – 12 sierpnia 1831
* gen. dyw. Henryk Dembiński 12 sierpnia – 17 sierpnia 1831
* gen. bryg. Ignacy Prądzyński 16 sierpnia – 19 sierpnia 1831
* gen. dyw. Kazimierz Małachowski 20 sierpnia – 7 września 1831
* gen. dyw. Kazimierz Małachowski 7 września – 10 września 1831
* gen. dyw. Maciej Rybiński 10 września – 23 września 1831
* gen. dyw. Jan Nepomucen Umiński 23 września – 24 września 1831
* gen. dyw. Maciej Rybiński 24 września – 9 października 1831

Szefowie sztabu głównego

* gen. bryg. Tomasz Siemiątkowski
* gen. bryg. Józef Mroziński
* gen. bryg. Wojciech Chrzanowski
* gen. bryg. Ignacy Prądzyński
* gen. bryg. Wojciech Chrzanowski
* gen. dyw. Tomasz Łubieński
* gen. bryg. Jakub Lewiński

Kwatermistrzowie generalni

* gen. art. Maurycy Hauke
* gen. dyw. Jan Malletski
* gen. bryg. Ignacy Prądzyński
* płk Marcin Klemensowski
* gen. bryg. Ignacy Prądzyński
* gen. bryg. Klemens Kołaczkowski
* gen. dyw. Ignacy Prądzyński
* płk Marcin Klemensowski

Generałowie dyżurni

* gen. dyw. Józef Rautenstrauch
* gen. bryg. Franciszek Morawski

Dowódcy jazdy

* gen. jazdy Aleksander Rożniecki
* gen. dyw. Jan Weyssenhoff

Dowódcy piechoty

* gen. piechoty Stanisław Potocki
2010-02-15T19:53:39+01:00
- Józef Chłopicki
- Michał Gedeon Radziwiłł
- Jan Zygmunt Skrzynecki
- Henryk Dembiński
- Ignacy Prądzyński
- Kazimierz Małachowski
- Kazimierz Małachowski
- Maciej Rybiński
- Jan Nepomucen Umiński
- Maciej Rybiński
- Tomasz Siemiątkowski
- Józef Mroziński
- Wojciech Chrzanowski
- Ignacy Prądzyński
- Wojciech Chrzanowski
- Tomasz Łubieński
- Jakub Lewiński