Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T20:03:41+01:00
Notatka prasowa - to forma dziennikarska, w której stawia się na zwięzłość i przejrzystość. To krótka informacja o danym wydarzeniu. Powinna zwracać uwagę czytelnika ciekawym tytułem i ujęciem treści. Nie ma w niej miejsca na refleksje, komentarze, przemyślenia, poczucie humoru czy wyszukaną stylistykę. Piszemy ją do mediów po to, by zainteresować ich naszą działalnością, zachęcić do publikacji informacji o naszym projekcie.
Notatka prasowa zawiera elementy sprawozdania, czyli odpowiada na pytania należące do kanonu dziennikarstwa: co? gdzie? kiedy? jak? dlaczego? Jej autor trzyma się także zasady zwięzłości, jest też bardzo naładowana treścią.

37 3 37
Notatka prasowa zawiera elementy sprawozdania, czyli odpowiada na pytania należące do kanonu dziennikarstwa: co? gdzie? kiedy? jak? dlaczego? Jej autor trzyma się także zasady zwięzłości - przykładowa notatka składa się z trzech zdań. Jest jednak mocno naładowana treścią. Dowiadujemy się z niej, że zakończyły się turnieje; poznajemy nazwiska zawodniczek i zawodników, którzy spotkali się w finale; po przeczytaniu notatki wiemy - jakie kraje reprezentowali tenisiści, gdzie odbywały się zawody i ja
  • Użytkownik Zadane
2010-02-15T20:04:31+01:00
Notatka prasowa zawiera elementy sprawozdania, czyli odpowiada na pytania należące do kanonu dziennikarstwa: co? gdzie? kiedy? jak? dlaczego?


poslowiee....
deputowany, członek parlamentu. W Polsce poseł na Sejm RP jest członkiem niższej izby parlamentu polskiego
26 3 26
2010-02-15T20:06:19+01:00
Notatka prasowa - gatunek dziennikarski obejmujący krótkie teksty informacyjne, w których autorzy w skondensowanej formie podają informacje dotyczące jakiegoś wydarzenia.Zawiera elementy sprawozdania, czyli odpowiada na pytania należące do kanonu dziennikarstwa: co? gdzie? kiedy? jak? dlaczego? Trzymaj się zasady zwięzłości .
24 3 24