Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-15T20:57:53+01:00
1. Znaczenie imienia: "niech Bóg (Jahwe) przysparza"
2. Józefa albo Józefina to żeński wariant imienia Józef, zaś "Józef", czyli po hebrajsku "Jehoseph", znaczy "niech Jahwe przysparza", a więc imię to jest życzeniem bogactwa i pomyślności.
Były w dziejach dwie słynne Józefiny: pierwsza była żoną Napoleona Bonapartego, a u jego boku cesarzową Francuzów (ale dość krótko, gdyż Napoleon rozwiódł się z nią). Druga to Josephine Baker, czarnoskóra dziewczyna z Alabamy, która została supergwiazdą paryskich rewii.
Widać więc, że przed Józefinami stoją otworem szczyty kariery i w polityce, i na estradzie. Ale czyżby z tych dwóch życiorysów wynikało, że Józefinom najłatwiej jest się wybić w Paryżu?
Z różnych astrologicznych wyliczeń, których nie będziemy tu streszczać, wynika, że znaki zodiaku, dla których imię dzisiejszej solenizantki pasuje najlepiej, to znaki żywiołu wody, a więc Rak, Skorpion i Ryby.
3. Wybrałam to imie dlatego że tak miała na imię moja prababcia bardzo ja kochałam i zawsze mogłam na nia polegać i kiedy dorosne chciałabm to imie dać mojej córece ;)


Mam nadzieje że pomogłam,
Pozdrawiam ;)
1 5 1
2010-02-15T20:59:44+01:00
Józefina - jest damski odpowiednikiem męskiego imienia Józef.


m.in. św.Józefina Bakhita - (ur. 1868 w Olgossie, Sudan – zm. 8 lutego 1947 w Schio we Włoszech) – niewolnica pochodząca z Sudanu, zakonnica, święta kościoła katolickiego.

Wzięlam to imię bo bardzo dobrze mi sie kojarzy, po pierwsze moja kochana babci miła tak na imię, a do tego przypomina mi o opiekunie Jezusa.
2010-02-15T21:00:04+01:00
Znaczenie imienia: "niech Bóg (Jahwe) przysparza"
Józefina to żeński wariant imienia Józef, zaś "Józef", czyli po hebrajsku "Jehoseph", znaczy "niech Jahwe przysparza", a więc imię to jest życzeniem bogactwa i pomyślności.

Życiorys:
Józefina Bakhita urodziła się w 1868 r. w Sudanie. W wieku około 10 lat została porwana i stała się niewolnicą. Wielokrotnie sprzedawana kolejnym właścicielom doświadczyła niemal wszystkich fizycznych i duchowych cierpień wynikających z niewolnictwa. Gdy ostatecznie znalazła się w rękach Callisto Legnani'ego, włoskiego konsula, odzyskała wolność. Wraz z nim udała się do Włoch, by zajmować się jego rodziną. Tam zetknęła się ze zgromadzeniem Córek Miłosierdzia, które podjęło trud jej religijnego wykształcenia. Po kilku miesiącach przygotowań Bakhita przyjęła chrzest i bierzmowanie. Otrzymała wówczas imię Józefina - jako znak nowego życia. Kilka lat później wstąpiła do zgromadzenia Córek Miłosierdzia w Wenecji. Przez następnych 50 lat służyła Bogu i współsiostrom, podejmując najprostsze prace: gotowanie, sprzątanie, szycie. Jej przyjemny wygląd i ciepły głos pomagał wielu biednych i opuszczonym, którzy przychodzili do klasztoru, w którym mieszkała. Po długotrwałej chorobie zmarła w 1947 r.
W 1992 r. beatyfikował ją Jan Paweł II. W następnym roku, podczas swej podróży apostolskiej do Afryki, mówił: "Ciesz się, Afryko! Bakhita wróciła do ciebie: córka Sudanu, sprzedana w niewolę, cieszy się już wolnością - wolnością wiekuistą, wolnością świętych!" W październiku 2000 r. Jan Paweł II kanonizował Józefinę Bakhita.

Postanowiłam wziąść imię Józefina ponieważ jest żeńskim odpowiednikiem Józefa czyli opiekuna Jezusa Chrystusa oarz dlatego że jestem za tym iż nie powinno się sprzedawać i porywać kobiet, tak robiono to z moją patronką.