Bardzoooo pilne...!! Prosze o rozwiązanie...;D
Z góry dziękuję;**


,,Marcin kupił 5 półlitrowych opakowań kefiru, każde po 1,5 zł, oraz 3 litrowe opakowania przecieru owocowego, każde po 5 zł. Z części tych artykułów sporządził 2,5 litra koktajlu i obliczył, że koszt tego napoju jest równy 9,5zł"
Na podstawie informacji zapisano układ równiań:
x+y=2,5
3x+5y=9,5

Wiedząc, że rozwiązaniem tego układu jest para liczb(1,5;1), oblicz,ile kosztował kefir użyty przez Marcina do sprzątania koktajlu.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-15T22:38:03+01:00
X+y=2,5
3x+5y=9,5

x=2,5-y
3(2,5-y)+5y=9,5

x=2,5-y
7,5-3y+5y=9,5

x=2,5-y
2y=2

x=2,5-1
y=1

x=1,5
y=1

nie wiem co moge jeszce powiedzieć na temat tego zadana
2010-02-15T22:39:19+01:00
X+y=2.5/*(-3)
3x+5y=9.5

-3x-3y=-7.5
3x+5y=9.5

2y=2/:2
y=1zł
---------------
3x+5=9.5
3x=9.5-5
3x=4.5/:3
x=1.5zł