Odpowiedzi

2010-02-16T12:03:49+01:00
X- cena jabłka
y- cena kiwi

2x + 6y =4,5
x= 1,5y

2 × 1,5y + 6y = 4,5
x = 1,5y

3y + 6y = 4,5
x = 1,5y

9y = 4,5 /:9
x = 1,5y

y = 0,5
x = 1,5 × 0,5

x = 0,75
y = 0,50

Odp: Jabłko kosztuje 75gr a kiwi 50gr.
2010-02-16T12:05:16+01:00
X - jablka y- kiwi

2x+6y = 4,5zł
1,5y + 6y = 4,5zł

2x+6y=4,5zł
7,5y= 4,5 /:7,5

2x+6y=4,5zł
y=o,6zł

2x+3,6 = 4,5zł
y=0,6zł

x= 0,9
y=0,6

Jablka kosztują 0,9zł, a kiwi 0,6zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T12:10:00+01:00
X=cena 1 jabłka
y=cena 1 kiwi

2x+6y=4,50

teraz nie wiem, czy cena jabłek(obu) jest 1,5 raza wyższa od ceny tych 6 kiwi, czy cena 1 jabłka jest 1,5 raza wyższa od ceny 1 kiwi
1 opcja

2x+6y=4,50 /:2
2x=1,5×6y

x=2,25-3y
2(2,25-3y)=9y

4,5-6y=9y
4,5=9y+6y
4,5=15y
y=4,5:15
y=0,3
x=2,25-3×0,3=1,35
odp. jabłko kosztuje 1,35zł, a kiwi 0,30zł

2 opcja:
2x+6y=4,50
x=1,5y


2×1,5y+6y=4,50
3y+6y=4,50
9y=4,50
y=4,5:9
y=0,5

x=1,5y=1,5×0,5=0,75
odp. jabłko kosztuje 0,75zł a kiwi 0,50zł