Odpowiedzi

2010-02-16T13:28:10+01:00
Przykład 8 * 9
Mama kupiła 8 paczek wafelków po 9 wafelków w każdej. Ile wafelków było razem w paczkach ?
8*9=72
Odp.: Wszystkich wafelków było 72.
Przykład 64:8
Dziadek miał 64 jabłka. Podzielił je między 8 wnucząt. Ile jabłek dostało każde z wnucząt?
64:8=8
Odp.: Każde z wnucząt otrzymało po 8 jabłek.
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T13:30:33+01:00
Zad.1]
Mama kupiła bilety do kina dla całej ośmioosobowej rodzinki.Jle mama zapłaciła, jeżeli 1 bilet kosztował 9zł?

8=ilość członków rodziny
9zł=cena 1 biletu

rozwiązanie:

8×9zł=72zł
odp. Mama zapłaciła za bilety 72zł.

zad.2]
Zosia kupiła 8 kg jabłek za 64zł. Ile kosztował 1kg jabłek?

8=ilość kg jabłek
64zł=wartośc zakupów

64:8=8
odp. 1kg jabłek kosztował 8zł
2 5 2