×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-10-13T06:18:49+00:00
Osobą, którą opisze jest Bilbo Bagins. Jest on bohaterem książki J.R.R. Tolkiena pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem". Ma on około 90 lat. Główny bohater tej powieści jest mieszkającym w swojej norce hobbitem. Jego matką była Belladona Tuk, a ojcem Bungo Baggins.
Większy od liliputa, mniejszy od człowieka. Ubrany zazwyczaj w zielony kubrak i żółte spodnie. O bujnej i kędzierzawej czuprynie, miał okrągły brzuszek - znak, że lubi dobrze zjeść - "obiad dwa razy w ciągu dnia w miarę możności". Jak wszyscy hobbici, Bilbo umiał się bezszelestnie poruszać.Bilbo był wesoły, beztroski, optymistycznie patrzył na świat. Uwielbiał spokój, dobre jedzenie i poobiednią fajkę. Wydawało mu się, że nie lubi przygód, zamiłowanie do nich obudziło się w hobbicie dopiero pod wpływem Gandalfa, choć czarodziej dobrze wiedział, że Bilbo ma je "we krwi". Bilbo mimo początkowego wrażenia był bardzo odważny. Charakteryzował się także skromnością i sprytem. Wyciągnął krasnoludy z wielu opresji. Gdy po raz pierwszy uratował ich przed śmiercią, nabrali do niego większego zaufania. Od tej pory zawsze liczyli się z jego zdaniem. Po prostu uwierzyli w jego mądrość, odwagę, która na początku nie specjalnie ukazywała się. Hobbit miał też wady. Od początku daje się zauważyć, że jest marudny. Ciągle narzeka, że jest głodny i że zostawił swoją norkę gdzie było mu tak dobrze.
Hobbit jest to postać nietuzinkowa. Wprowadza do książki elementy humorystyczne. Ponad to jest tak niezwykły, że z zapartym tchem śledzi się jego przygody. Postawiłabym/ postawiłbym go za przykład postaci o szlachetnym sercu.
3 3 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci