1. franek kupił 1,2 kg jabłek których 1 kg kosztuje 2,60 zł. Ile zapłacił ?
2.Na kiermaszu z artykułami szkolnymi przyrządy geometr sprzedawano o 5% taniej niż w sklepie.Marta zapłaciła za te przyrządy na kiermaszu 19 zł.O ile zł więcej zapłaciła by Marta za przyrządy,gdyby kupowała je w sklepie ?
3.Pan Marian planuje wyłożyć podłogę w jadalni płytkami o wymiarach 20 cm x20 cm.Jedno opakowanie zawiera 25 takich płytek.Ile opakować płytek należy kupić jeśli podłoga jadalni ma kształt prostokąta o wymiarach 4,5 m x 7 m ?

Gdy ktoś zna odp i obliczanie Serdecznie Dziękuje.

3

Odpowiedzi

2010-02-16T15:59:03+01:00
Zad.1
1,2 kg x 2,60zł = 3,12zł
odp. franek zapłacił 3.12 zł
zad.2
5%z 19 zł = 5/100 x 19 = 0,95zł
19zł + 0,95zł = 19,95
odp. gdyby kupiła w sklepie zapłaciła by 19.95
2010-02-16T15:59:09+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T16:05:06+01:00
1.
1,2 x 2,60= 3,12
Odpowiedź: Franek zapłacił 3,12 zł.
2.
95% -> (strzałka) 19 zł
100%-> x
(100 x 19)/ 95= 20 zł
20-19=1
Odpowiedź: Marta zapłaciłaby o 1 zł więcej.
3.
4,5m = 450 cm
7m= 700 cm
Pole: a x (razy) b
Pole: 450 x 700
P: 315000 cm2 (kwadratowych)
Pole płytki: a x a
Pole płytki: 20 x 20
Pole płytki: 400 cm2
315000/400=787,5
787,5/25= 31,5
Odpowiedź: Należy kupić 32 takie opakowania.