PROSZĘ O ROZWIĄZYWANIE DWÓCH ZADAŃ, JAK BĘDZIE ROZWIĄZANE JEDNO TO ZGŁOSZĘ SPAM !!!

DZIĘKUJE ! ;D
Zad.1
Dwuosobowa ławka kosztuje 399 złotych, a krzesełko 68 złotych.
Ile trzeba zapłacić za ławki i krzesła do pracowni języka polskiego, jeśli mają w niej być miejsca dla 30 uczniów?

Zad.2
Telewizor kosztuje 4996 złotych.Przy kupnie klient może wpłacić 100 złotych, a resztę w 12 równych ratach.Jaka jest wysokość raty?

Dziękuje wielkie z góry! ;*

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T16:02:46+01:00
Zad2
4996zł - 100zł = 4896zł
4896zł : 12 = 408zł
Odp. rata wynosi 408zł
Zad1
ławka = 399 zł.
1 krzesło = 68 zł.

Rozwiązanie:
(15 * 399) + (30 * 68) = 5985 + 2040 = 8025 zł
1 5 1
2010-02-16T16:09:11+01:00
1.
15 ławek dwuosobowych
30 krzeseł
15*399=5985zł
30*68=2040zł
5985zł+2040zł=8025zł
odp.za ławki i krzesła trzeba zapłacić 8025zł
2.
4996-100=4896
4896:12 rat=408zł
odp.jedna rata wyniesie 408zł
2010-02-16T16:10:10+01:00
Zad.1
15x399=5985 - tyle kosztują ławki
30x68=2040 - tyle kosztują krzesła
5985+2040=8025 - tyle trzeba zapłacić
Odp. Za ławki i krzesła trzeba zapłacić 8025 zł.
Zad.2
4996-100=4896zł
4896/12=408zł
Odp. Wysokość jednej raty wynosi 408 zł.