DUUŻO PUNKTÓW.JĘZYK FRANCUSKI, potrzebuję napisać w j. francuskim na jedną stronę A5( mniej więcej) o tym jak spędziłam ferie zimowe , np. czytałam książki, chodziłam na basen i lodowisko, wyjechałam na 2 dni do Wisły na narty, spotykałam się z przyjaciółmi, surfowałam po necie, chodziłam na spacery i rózne tego typu rzeczy na poziomie gimnazjum czyli nie może być czegoś że np. uczę się do matury która za kilkadziesiąt dni:) Prosiłabym o podanie też polskiej wersji. Proszę o zadanie do końca tego tygodnia. PILNE!! Z góry wielkie dzięki!!:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-18T18:17:31+01:00
Te ferie spędziłem w wielu różnych miejscach. W pierwszym tygodniu pojechałem z moją rodziną na narty do Słowacji. Było bardzo fajnie. Gdy rano wstawaliśmy wszyscy niemogli się doczekać kiedy pójdziemy na pozjeżdżać na nartach. Wieczorami chodziliśmy do kina. Poznałem tam wiele fainych osób. Szkoda było wyjeżdżać. Drugi tydzień spędzać w domu. Odwiedzać swoją babcię, miałem też czas na czytanie książek i surfowanie po internecie. Najbardziej lubiałem chodzić na lodowiski. Najczęściej spotykałem się tam z moimi znajomymi. Chodzić też na rózne dyskoteki inne zabawy. Z moją mamą co wieczór chodzić na spacery do parku. Oczywiście mama kazała sprzątać mi swój pokój i odrobić lekcje. Jak zwykle zrobiłem jej polecenia. I tak do piątku. W sobotę przyjechała do mnie moja ciocia z prezentem dla mnie. W niedziele rano z całą rodziną iść do kościoła, a potem się uczyć, a w poniedziałek muszę iść do szkoły.
Te ferie bardzo mi się podobały. Nigdy nie zapomnę moich spotkań z przyjaciółmi no i oczywiście wyjazdu na narty. Już niemogę się doczekać następnych ferii zimowych.


Ils passent leurs vacances dans de nombreux endroits. La première semaine je suis allé avec ma famille sur les skis à la Slovaquie. Il a été très bonne. Lorsque vous vous levez le matin, nous avons tous ne pouvaient pas attendre pour aller faire du ski. Le soir nous sommes allés au cinéma. Explorez sais il ya beaucoup de gens. Il a été un congé. Deuxième semaine pour passer à la maison. Rendre visite à sa grand-mère, et ai eu le temps de lire des livres et le surf sur le web. La plupart aimé aller à la patinoire. Le plus souvent rencontré là-bas avec mes amis. Marche aussi à divers autres discothèques fun. Avec ma mère tous les soirs, faire une promenade dans le parc. De cours, ma mère a dit de nettoyer ma chambre et rattraper les cours. Comme habitude, je lui ai fait la commande. Et si au vendredi. Le samedi, elle est venue à moi, ma tante, avec un cadeau pour moi. Le dimanche matin, toute la famille vont à l;église et ensuite apprendre, et le lundi je vais à école. Ces vacances aimais. Je oublierai jamais ma rencontre avec des amis et bien sûr le voyage de ski. Déjà pas autorisés à attendre pour Vacances hiver prochain.