Odpowiedzi

2010-02-16T17:29:56+01:00
W sklepie - 3,95 zł
na giełdzie - 3,50 zł
bilet - 4,80 zł
różnica w cenie - 3,95-3,50 = 0,45 zł
aby opłacało się jechać na giełdę różnica w cenie zakupionych soków musi być większa niż bilet tramwajowy (a więc 4,80 zł)

przy zakupie 1 soku na giełdzie oszczędzamy 0,45 zł
przy zakupie 10 soków oszczędzamy w takim wypadku 4,50 zł
przy zakupie 11 soków oszczędzamy więc 4,95 zł

4,95 zł > 4,80 zł

Aby opłacało się jechać na giełdę należy kupić co najmniej 11 soków.
10 4 10
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T19:55:52+01:00
Cena soku w sklepie - 3,95zł
cena soku na giełdzie - 3,5zł
bilet tramwajowy - 4,8zł

3,95zł - 3,5zł = 0,45zł (różnica soku kupionego w sklepie i soku kupionego na giełdzie)

Aby opłacało nam się jechać na giełdę musi nam się zwrócić cena biletu tramwajowego, czyli 4,8zł.
4,8zł ÷ 0,45zł ≈ 10,66 ≈ 11

Odp: Aby opłacało nam się jechać na giełdę musimy kupić co najmniej 11 kartonów soku.
1 5 1
2010-02-16T23:26:38+01:00
Sok w sklepie - 3,95 zł
sok na giełdzie - 3,50 zł
bilet - 4,80 zł

4,95-4,50=0,45zł
4,80/0,45=10,66
a więc, żeby opłacało się jechać na giełdę trzeba kupić 11 kartonów soku.