1.Za część jabłek, które ważyły razem 1,35 kg zapłacono 3,78 zł.
a)Ile kosztuje 1kg tych jabłek?
b)Ile kosztowałoby 5 jabłek jeśli przyjmiemy że jabłka mają jednakowe masy?Wynik podaj z dokładnością do 1 gr.
W mojej książce do zadania a) wynik wynosi 2,80 a do b) 3,15 tylko nie wiem jak do tego dojść. Bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuje.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T17:44:12+01:00
A) 3,78 ; 1,35
378gr : 135gr=280g=2,80zł

b)0.63 * 5=3,15
2010-02-16T18:05:40+01:00
A)3,78:1,35+2,80
b)niewiem