Odpowiedzi

2010-02-16T18:58:54+01:00
10. Prezydent Stanów Zjednoczonych
Okres urzędowania od 4 kwietnia 1841
do 4 marca 1845
Przynależność polityczna Partia Wigów (1841)
Bezpartyjny (1841-1845)
Poprzednik William Henry Harrison
Następca James Knox Polk

10. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
Okres urzędowania od 4 marca 1841
do 4 kwietnia 1841
Poprzednik Richard M. Johnson
Następca George Dallas
  • Użytkownik Zadane
2010-02-16T19:00:14+01:00
Polityk, prawnik; 1817–21 czł. Izby Reprezentantów z ramienia Partii Demokr.; 1825–27 gubernator Wirginii; 1827–36 senator; 1841 wiceprezydent z ramienia Partii Wigów, po śmierci W.H. Harrisona 1841–45 prezydent; poparł aneksję Teksasu; po wybuchu wojny secesyjnej wybrany do Kongresu Konfederacji Południa, zmarł przed objęciem funkcji.