Proszę o napisanie listu. Daję 50 pkt i najlepsze. Proszę o poprawność gramatyczną. List musi zawierać od 120- 150 słów.

Kolega/ koleżanka z Anglii przyjeżdża do Ciebie na święta. Napisz list do tej osoby:

- Wyraź radość z jego/ jej przyjazdu i zaproponuj że odbierzesz ją/ jego z lotniska
- Poradź jakie ubrania powinien/ powinna spakować i wyjaśnij dlaczego
- Zaproponuj co moglibyście robić po świętach i poproś o jego/ jej opinię na ten temat
- Napisz że chętnie odpowiesz na jego/ jej pytanie i wyraź nadzieję na szybkie spotkanie.

2

Odpowiedzi

2010-02-16T20:29:30+01:00
Drogi Jasiu!
Piszę do Ciebie ten list, bo bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin.Bardzo chętnie przyjadę po Ciebie na lotnisko,abyś się nie musiał tłuc po Warszawie.
Weź ze sobą ciepłe ubrania, bo w Polsce o tej porze roku jest zimno oraz w tym czasie spadło dużo śniegu. ubierz się ciepło,"na cebulkę",ponieważ tak będzie najlepiej dla Ciebie i dla Twojego zdrowia. Święta spędzimy w domu, a po nich chciałbym iść z Tobą na lodowisko i do kina.Pojechalibyśmy w góry, na narty. Co Ty o tym sądzisz?
Nie mogę się doczekać, aż się spotkamy. Tęsknię za Tobą,więc przyjedź jak najwcześniej.

np.Paweł
1 5 1
2010-02-16T20:49:14+01:00
Dear Anne!
At the beginning of my letter I want to thank you for being you on my Christmas. I am very pleased that we spend this time together and that is why I can not wait for you. If you want to collect you from the airport.
With us it's cold so I suggest you take a warm jacket. Take your boots because it's too much snow. For this, take gloves, scarf and hat because it is cold. After Christmas, we can go shopping and ride to the rink. I hope to skate on it. If you do not do not worry because I know how and desire to teach you. What do you think about this?
If you have any questions we will be glad you did not respond to. Waiting for quick meeting. See you. Kisses. Bye
tłamaczenie:
Droga Aniu!
Na początku mojego listu chcę ci podziękować za to, że będziesz u mnie na święta Bożego Narodzenia. Bardzo się cieszę, że spędzimy ten czas razem i dlatego nie mogę się ciebie doczekać. Jeśli chcesz to odbiorę cię z lotniska.
U nas jest zimno więc radzę ci wziąć ciepłą kurtkę. Zabierz też kozaki ponieważ jest dużo śniegu. Do tego zabierz rękawiczki, szalik i czapkę ponieważ jest mróz. Po świętach Bożego narodzenia możemy chodzić na zakupy i jeździć na lodowisku. mam nadzieję, że jeździsz na łyżwach. Jeśli nie to nie przejmuj się, bo ja umiem i z chęcią cię nauczę. Co ty o tym sądzisz?
Jeśli masz jakieś pytania to chętnie ci na nie odpowiem. Czekam na szybkie spotkanie. Do zobaczenia. Buziaki. Pa
2 5 2