Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T11:59:17+01:00
Rozdział 1: Słoneczne dni
Dni bezstroskiego młodzieńczego życia. Opisuje życie bohaterów przed rozpoczęciem wojny, ich spokojne dni, momenty które kształtowały ich charaktery. Planowali też swoją przysłość i snuli postanowienia na przyszłość.

Rozdział 2: W burzy i we mgle
Burza to rozpoczęcie wojny. Słoneczne dni zamieniają się w burzliwe. Młodzi chłopcy dołączają się do walki.

Rozdział 3: W służbie Małego Sabotażu
Mały sabotaż, czyli drobne akcje przeciwko okupantowi które przynoszą młodym chłopcom ogrom radości, np. akcja Alka, który wybijał kamieniami witryny zakładów fotograficznych, które wystawiały na ekspozycję zdjęcia niemieckich oficerów. Drobne akcje, a przynosiły sporo radości, ponieważ skierowane były przeciwno wrogowi.

Rozdział 4: Dywersja
Nadszedł czas na zmiany. Dla Zośki i części jego kolegów nadszedł czas zmiany służby. Dywersyjne oddziały miały teraz wystąpić w pierwszej linii podziemnego polskiego frontu. Z Małego Sabotaży chłopcy przeszli do większej walki z wrogiem.

Rozdział 5: Pod Arsenałem
Oznacza miejsce walki, najtrudniejszej walki. Walki po części udowadniającej przyjaźń między młodymi mężczyznami.

Rozdział 6: Celestynów
Kolejny tytuł w książce wskazujące ważne miejsce. Celestynów jest to mała stacyjka na linii kolejowej z Lublina do Warszawy jednakże odegrać ważną rolę. Miało tam miejsce odbicie więżniarki. Wyzwoleni więźniowe, którzy z radości z uzyskanej wolności chcieli całować Zośkę po rękach. Ukazuje to jakie były reakcje ludzi na działanie młodzieży.

Rozdział 7: Wielka gra
Ostatni rozdział jest najwymowniejszy. Wielka gra to najbardziej pechowa i ciężka robota Zośki. Walka (gra) o wielką stawkę. Na wojnie gra się o wielkie stawki. Nie ma połowicznych zwycięstw. Jest albo zwycięzca albo przegrany. Młodym ambitnym mężczyznom trudno myśleć o tym, że mogli by być przegranymi.
17 4 17