Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T22:37:57+01:00
3/4*5.4=4.05 tyle kosztowały gruszki
2/3*5.4=3.6 cena 1 kg jabłek
3.6*1.5=5.4 tyle kosztowały jabłka
5.4+4.05=9.45

za te zakupy zaplaciłeś 9.45zł
32 4 32
2010-02-16T22:40:57+01:00
Cena 1 kg jabłek:
5,40zł×2/3=2,70zł

Cena 3/4 kg gruszek:
3/4×5,40zł=4,50zł

Cena 1 1/2 kg jabłek:
1 1/2×2,70zł=4,05zł

Łączna cena zakupów:
4,50zł+4,05zł=8,55zł

Odp. Za te zakupy zapłaciłem 8,55zł.
28 4 28
2010-02-16T22:48:35+01:00
Dane:
waga gruszek:3/4kg =0,75kg-zaplacono 4.05zł
waga jabłek1,5
1kg gruszek=5.4
1kg=100%
0.75kg=75%
75%*5.4=4.05
2/3*5.4=2/3*27/5=3.6zł
4.05+3.6=7.65
31 4 31