Zad1.
Dwie prostokatne działki mają równe pola.Jedna z działek ma wymiary 15m i 8m zaś długośc drugiej wynosi 16m ile metrów siatki potrzeba na ogrodzenie drugiej działki?


zad2. Sok pomarańczowy sprzedawany jest w litrowych kartonach. 1 litr tego soku kosztuje 3,80 zł. Ile złotych zapłacisz za 16litrów tego soku? ile kartonów soku mozesz kupic za 25zl?


Zad3. Pan Rysio zebrał z działki plony: cebulę buraki i marchew które łącznie ważyły 96kg. Cebuli było 21 kg a marchwi o 11 kg więcej niz buraków . ile kilogramów każdego z warzyw zebrał pan rysio?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T23:13:26+01:00
1.
15*8+120m2
16x=120/:16
x=7,5
Wymiary drugiej działki 16mx7,5m
Obwód 2*16+2*7,5=47m
Na ogrodzenie drugiej dzialki potrzeba 47m siatki.

2.
16*3,8=60,8zł
Za 16 litrów soku zapłacisz 60,8zł
25:3,8=6,5
Za 25zł możesz kupić 6 kartonów soku.

3.
96-21=75kg
75kg- marchew i buraki
x - buraki
x+11 - marchew
x+x+11=75
2x=64
x=32
x+11=43
Zebrano 21kg cebuli, 32kg buraków i 43kg marchwi.
1 1 1
2010-02-16T23:29:22+01:00
15*8=120
120:16=7.5
16*2+7.5*2=32+15=42
aby ogrodzic tę działke potrzeba 42m siatki

3.8*16= 60.8zł tyle będzie kosztowac 16 kartonów soku
25:3.8=6.57
za 25zł można kupic 6 kartonów soku i zostanie 57gr reszty

96-21=75
75-11=64
64:2=32
32+11=43

cebuli było 21kg, marchwi 43kg a buraków32
1 3 1