Odpowiedzi

2010-02-17T10:36:28+01:00
Będąc młodym i nie doświadczonym życiowo, napewno wierzy się że to jest ta jedyna i na całe życie. młody człowiek nie zdążył skalać się przykrościami jaki niosą za sobą inne związki.uczucie miłości otwiera w człowieku wrota, które zapraszają tą jedyną do przekroczenia progu. tego progu nie może przekroczyć rodzic , kumeel bo to są inne miłości czy pzyjaźnie. miłość kochanków jest wyjątkowa, zwłaszcza ta pierwsza miłość, bo jest bardzo spontaniczna. ta miłość zawsze przebacza, choć by najgorszy występek, ale są również granice tego występku
1 1 1
2010-02-17T11:46:57+01:00
Znana powieściopisarka, autorka bestsellerów takich jak "Noce i Dnie", Maria Dąbrowska powiedziała kiedyś, że "Ani różnice poglądów, ani różnica wieku, nic w ogóle nie może być powodem zerwania wielkiej miłości." Niestety czasami głos rozsądku podpowiada nam, iż są rzeczy ważniejsze niż chwilowa dawka emocji, którą otrzymujemy w wyniku kontaktów z bliską nam osobą. Jako rówieśnik Romea i Julii, nie wierzę iż było to uczucie prawdziwe, jedyne i na całe życie. Swoją tezę postaram poprzeć kilkoma argumentami.
Moim pierwszym dowodem świadczącym, że miłość bohaterów była tylko zadurzeniem jest fakt, iż byli oni nastolatkami, którzy tak naprawdę nie mieli pojęcia czym jest miłość. Jeszcze parę lat temu zapewne czuli wstręt widząc całujące się pary. Proces dojrzewania psychicznego zaszedł w nich niezwykle szybko, jednak należy pamiętać, iż młody człowiek ulega zmianom nastrojów i humorom, które po pewnym czasie samoistnie mijają. Ludzie w tym okresie szybko zmieniają obiekty swoich westchnień, po przekłada się na częste wymiany partnerów. Śmiem twierdzić, iż ich uczucie było tylko tymczasowe, a związek dwóch kochanków z Werony zakończyłby się z błahego powodu. Sądzę więc iż jest to dobry dowód na potwierdzenie mojej tezy.
Moim drugim a zarazem koronnym argumentem jest fakt, iż Romeo nie był stały w uczuciach. Wiele razy we współczesnych czasach spotykamy się z sytuacją gdy trwałe związki rozpadają się z powodu osób postronnych. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z ludźmi poruszającymi się w kwestii uczuć dość niepewnie, z powodu niewielkiego doświadczenia. Możemy więc się domyślać, iż skoro zdrada jest często spotykana wśród ludzi dorosłych, na pewno przydarza się także młodzieży. Na młodych bohaterów czekało całe życie, i trudno mi uwierzyć, iż byliby oni zdolni aby przez cały czas poświęcić tylko jednej osobie, więc jest to dobry dowód na potwierdzenie prawdziwości tezy.
Przytoczone przeze mnie argumenty w pełni świadczą iż Romeo i Julia to bohaterowie niestali w uczuciach, bez doświadczenia, których młody wiek zaprzecza temu iż ich miłość była prawdziwa, jedyna i na całe życie. Jako ich rówieśnik myślę iż było to uczucie przelotne, a do prawdziwego trzeba dorosnąć, aby świadomie darzyć nim drugą osobę.
1 5 1