Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T13:57:57+01:00
X=cena 1kg gruszek
y=cena 1 kg jabłek

3x+3y=10,50/:3
x+y=3,5
x=3,5-y

2x+4y=10
2(3,5-y)+4y=10
7-2y+4y=10
2y=10-7
2y=3
y=3:2
y=1,50

x=3,5-y=3,5-1,50=2
odp. gruszki były po 2 zł, a jabłka po 1,50zł
1 5 1
2010-02-17T13:59:05+01:00
X-gruszki
y-jabłka

3x + 3 y = 10.5 /* 4
2x + 4 y = 10 / * -6

12 x + 12 y = 42
-12 x - 24 y = -60

-12 y = -18
y= 1.5

x=2 zł
y=1.5 zł
1 5 1
2010-02-17T14:03:38+01:00
X- 1 kg gruszek y- 1 kg. jabłek

3x+3y=10,50
2x+4y=10

3x+3y=10,50
2x=10-4y | /2

3x+3y=10,50
x= 5-2y

3*(5-2y)+3y=10,50
x=5-2y

15-6y+3y=10,50
x=5-2y

15-9y=10,50
x=5-2y

15-10,50=9y
x=5-2y

4,50=9y | /9
x=5-2y

0,5=y
x=5-2*0,5

y=0,5
x=5-1

y=0,5
x=4


1 5 1