Odpowiedzi

2010-02-17T14:56:08+01:00
To tak za szynkę zapłacone zostało 5,46 zł
18,20zł × 0,3=5,46

w związku z tym
11,26 - 5,46=5,8

kilogram sera kosztował 2,32

5,8/2,5=2,32
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T14:58:21+01:00
0,30dag=0,3kg
0,3*18,2zł=5,46zł-taki był koszt szynki

11,26zł-całe zakupy
11,26-5,46=5,8zł-tyle kosztowało⅖kg sera

x-cena kilograma sera
⅖x=5,8/:⅖
x=58/10*5/2
x=29/2
x=14½
odp.kilogram sera kosztował 14,5zł
2010-02-17T14:58:38+01:00
18,2 * 0.3 = 5,46
2,5x + 5,46 = 11,26
2,5x = 11,26 - 5,46
2,5x = 5,8
x = 2,32

spr.
2,5 * 2,32 + 5,46= 5,8 + 5,46 = 11,26

odp. kilo sera kosztuje 2,32 zł.