Odpowiedzi

2010-02-17T15:31:10+01:00
Prosze pomużcie daje naaajj...
Za pewną kwote pieniedzy mozna kupic 4kg cukierkowm po 4,5zł. ile kilogramow cukierkow tanszych o 20%, kupimy za tą samą kwote???

4*4,50=18 zł Za taką kwotę kupiono 4 kg cuksów po 4,50 zł

4,50-20%=4,50-0,90=3,60 zł Cena tańszych cukierasów

18:3,60=5 kg Za kwotę 18 zł można kupić 5 kg cuksów tańszych o 20% :o)
1 5 1
2010-02-17T15:31:36+01:00
X - kwota pieniędzy, które posiadamy
x= 4* 4,5=18zł
18zł : (8/10 * 4,5 )=x
18zł : 3,6 = 5

Odp: Za tą samą kwotę możemy kupić 5 kg tańszych cukierków.




1 5 1