Zad.1
a)Na lekcji wf. 3/4 chłopców z klasy VI grało w piłkę nożną. Pozostałych czterech chłopców kibicowało swoim kolegom. Ilu chłopców było w tej klasie?
b) Ilu uczniów było w tej klasie, jeśli liczba dziewczynek stanowiła 5/4 liczby chłopców?

zad.2Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,36zł. Kilogram szynki kosztował 18,20zł. Ile kosztował kilogram sera?

Z obliczeniami proszę:)
Kto pierwszy dostanie naj
Pomóżcie plisssss

3

Odpowiedzi

2010-02-17T15:41:57+01:00
Zad 1
a) w klasie jest 16 chłopaków
b) w klasie jest 36 uczniów
4 1 4
2010-02-17T15:46:54+01:00
1a)
0.25x=4
x=16
b)16×1.25=20
16+20=36

szynka-0.3kg
18.20 za kilogram
0.3×18.20=5.46zł
11.36-5.46=5.90zł
2/5kg=0.4kg
5.90÷0.4kg=14,75zł/kg
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T15:55:07+01:00
1. a) 1/4=4chłopców
4x4=16
w tej klasie jest 16 chłopców
b) 16+4=20
Było 20 dziewczynek i 16 chłopców, czyli razem 36uczniów.

2. 18,2:10=1,82zł
3x1,82=5,46
11,36-5,46=5,9zł
5,9 zł kosztowało 2/5 kg sera
5,46 kosztowało 30dag szynki
2/5=4/10
5,9:2=2,95
2,95+5,9+5,9=14,75
kg sera kosztował 14,75zł.

Mam nadzieję, że pomogłam.
Liczę na naj
9 4 9