Małgosia kupiła arbuza za 8 złotych i pewną ilość jabłek po 3 złote/kg.Ola kupiła batona za 2 zł i pewną ilośc orzechów po 6zł/kg.Czy mogło tak być ,że Ola kupiła tyle kg orzechów ,co Małgosia jabłek i zapłacily za całość tyle samo.?

1

Odpowiedzi

2010-02-17T16:31:34+01:00
X-ilość jabłek/orzechów w kg
8+3x=2+6x
-3x=-6I:(-3)
x=2

Istnieje możliwość, że kupiły tyle samo kg owoców i zapłaciły za nie tyle samo, czyli 12zł.