1. Za 1i3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram winogron ?
2. Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 i 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?
3. Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20zł. Ile kosztował kilogram sera ?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T18:41:41+01:00
1. 9,80:7=1,40
1,40*4=5,60
Odp:kilogram winogron kosztuje 5,60zł.

2. 5,40:4=1,35
1,35*3=4,05
5,40:3=1,80
1,80*2=3,60
4,05+3,60=7,65
Odp:za zakupy zapłaciłem 7,65zł.

3. 18,20:10=1,82
1,82*3=5,46
11,26-5,46=5,80
Odp:kilogram sera kosztował 5,80zł.
1 2 1