Rodzice karoliny kupili 4 m wykładziny podłogowej o szerokości 2 m płacąc 24 zł za 1 m kwadratowy. Rodzice julii kupili 3 m wykładziny podłogowej o szerokości 3 m po 45 zł za 1 m kwadratowy . Kto zapłacił więcej za wykładzinę i o ile więcej?

P.S. Jak mam zrobić do tego rysunek pomocniczy ???

Pls odpowiedzcie

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T17:35:41+01:00
Musisz obliczyć pole prostokątów, bo taki kształt mają wykładziny.
wzór na pole prostokąta P=ab
czyli u Karoliny P= 4mx2m=8m2, a u Julii
P=3mx3m=9m2
I obliczasz dalej 8x 24zł=192 zł u karoliny i
u Julii 9x 45 zł= 405 zł,a potem 405zł-192 zł=213 złWięcej za wyładzinę zapłacili rodzice Julii.Zapłacili oni o 213 zł więcej od rodziców karoliny.
1 5 1