×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Omów obecne stosunki polsko rosyjskie. . .

wielkie dzięki.... liczę na wyczerpująca odpowiedz a nie na kilka bezsensownych zdań.
1

Odpowiedzi

2009-10-14T08:49:27+00:00
Oproszony o ocenę obecnego stanu stosunków między Polską i Rosją oraz perspektyw wznowienia polsko-rosyjskiego dialogu na najwyższym szczeblu, doradca Putina powiedział, że "stan rosyjsko-polskiej współpracy międzypaństwowej jest niezadowalający".

"Współpraca ta odbiega od wysokich standardów wzajemnego zaufania i szacunku, jakie ukształtowały się w stosunkach Rosji nie tylko ze zdecydowaną większością krajów Europy Zachodniej, ale również Europy Wschodniej. Dalece odbiega też od realnych możliwości, a nawet od poziomu (rosyjsko-polskich) kontaktów handlowo-gospodarczych" - oświadczył Prichodźko.

"Poprawie atmosfery tych stosunków przeszkadzają różnego rodzaju hasła i nieustanne powracanie - moim zdaniem zupełnie niepotrzebne - do realnych i bolesnych, jednak już drugo- lub trzecioplanowych wydarzeń historycznych" - dodał doradca Putina.

Zdaniem kremlowskiego urzędnika "stałe poszukiwanie winnych, odpowiedzialnych za grzechy lub zbrodnie, powinno ustąpić miejsca pozytywnemu porządkowi dziennemu".

"Takie wzorce i przykłady przezwyciężania jednakowo trudnej dla Rosji i jej sąsiadów przeszłości istnieją. Stanowisko tych krajów - część prezydent Putin odwiedził na początku roku, inne wizyty są przygotowywane - zasługuje na wysoką ocenę" - podkreślił Prichodźko.

Putin w pierwszej połowie 2006 roku gościł m.in. na Węgrzech i w Czechach, a w drugiej - jak poinformował jego doradca ds. międzynarodowych - wybiera się m.in. do Finlandii i Niemiec.
3 2 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci