Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T18:57:21+01:00
PONIŻEJ PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH

* Najlepszy film
"Avatar", producenci James Cameron i Jon Landau
"The Blind Side"
"Dystrykt 9", producenci Peter Jackson i Carolynne Cunningham
"Była sobie dziewczyna", producenci Finola Dwyer i Amanda Posey
"The Hurt Locker”
"Bękarty wojny", producent Lawrence Bender
"Precious", producenci Lee Daniels, Sarah Siegel-Magness i Gary Magness
"A Serious Man", producenci Joel Coen and Ethan Coen
"Odlot", producent Jonas Rivera
"W chmurach", producenci Daniel Dubiecki, Ivan Reitman i Jason Reitman
* Najlepszy aktor
Jeff Bridges za rolę w filmie "Szalone serce"
George Clooney za rolę w filmie "W chmurach"
Colin Firth za rolę w filmie "A Single Man"
Morgan Freeman za rolę w filmie "Invictus"
Jeremy Renner za rolę w filmie "The Hurt Locker”
* Najlepsza aktorka
Sandra Bullock za rolę w filmie "The Blind Side"
Helen Mirren za rolę w filmie "The Last Station"
Carey Mulligan za rolę w filmie "Była sobie dziewczyna"
Gabourey Sidibe za rolę w filmie "Precious"
Meryl Streep za rolę w filmie "Julie i Julia"
* Najlepszy aktor drugoplanowy
Matt Damon za rolę w filmie "Invictus"
Woody Harrelson za rolę w filmie "The Messenger"
Christopher Plummer za rolę w filmie "The Last Station"
Stanley Tucci za rolę w filmie "Nostalgia anioła"
Christoph Waltz za rolę w filmie "Bękarty wojny"
* Najlepsza aktorka drugoplanowa
Penélope Cruz za rolę w filmie "Dziewięć - Nine"
Vera Farmiga za rolę w filmie "W chmurach"
Maggie Gyllenhaal za rolę w filmie "Szalone serce"
Anna Kendrick za rolę w filmie "W chmurach"
Mo’Nique za rolę w filmie "Precious"
* Najlepsza reżyseria
James Cameron za film "Avatar"
Kathryn Bigelow za film "The Hurt Locker”
Quentin Tarantino za film "Bękarty wojny"
Lee Daniels za film "Precious"
Jason Reitman za film "W chmurach"
* Najlepszy scenariusz oryginalny
"The Hurt Locker" - Mark Boal
"Bękarty wojny" - Quentin Tarantino
"The Messenger" - Alessandro Camon & Oren Moverman
"A Serious Man" - Joel Coen & Ethan Coen
"Odlot" - Bob Peterson, Pete Docter, według pomysłu: Pete Docter, Bob Peterson, Tom McCarthy
* Najlepszy scenariusz adaptowany
"Dystrykt 9" - Neill Blomkamp i Terri Tatchell
"Była sobie dziewczyna" - Nick Hornby
"In the Loop" - Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche
"Precious" - Geoffrey Fletcher
"W chmurach" - Jason Reitman i Sheldon Turner
* Najlepszy film animowany
"Koralina"
"Fantastyczny Pan Lis"
"Księżniczka i Żaba"
"Brendan et le Secret de Kells"
"Odlot"
* Najlepszy film zagraniczny
"Ajami" Izrael
"El Secreto de Sus Ojos" Argentyna
"Gorzkie mleko" Peru
"Prorok" Francja
"Biała wstążka" Niemcy
* Najlepszy film dokumentalny
"Burma VJ" Anders Ostergaard i Lise Lense-Moller
"The Cove"
"Food, Inc." Robert Kenner i Elise Pearlstein
"The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers" Judith Ehrlich i Rick Goldsmith
"Which Way Home" Rebecca Cammisa
* Najlepsze zdjęcia
"Avatar" - Mauro Fiore
"Harry Potter i Książę Półkrwi" - Bruno Delbonnel
"The Hurt Locker" - Barry Ackroyd
"Bękarty wojny" -Robert Richardson
"Biała wstążka" -Christian Berger
* Najlepsza muzyka
"Avatar" - James Horner
"Fantastyczny Pan Lis" - Alexandre Desplat
"The Hurt Locker" - Marco Beltrami i Buck Sanders
"Sherlock Holmes" - Hans Zimmer
"Odlot" - Michael Giacchino
* Najlepsza piosenka
"Almost There" z filmu "Księżniczka i Żaba", muzyka i tekst - Randy Newman
"Down in New Orleans" z filmu "Księżniczka i Żaba", muzyka i tekst - Randy Newman
"Loin de Paname" z filmu "Paris 36", muzyka - Reinhardt Wagner, tekst - Frank Thomas
"Take It All" z filmu "Dziewięć - Nine", muzyka i tekst - Maury Yeston
"The Weary Kind" z filmu "Szalone serce", muzyka i tekst - Ryan Bingham i T Bone Burnett
* Najlepszy montaż
"Avatar" - Stephen Rivkin, John Refoua i James Cameron
"Dystrykt 9" - Julian Clarke
“The Hurt Locker” - Bob Murawski i Chris Innis
"Bękarty wojny" - Sally Menke
"Precious" - Joe Klotz
* Najlepsze efekty specjalne
"Avatar"
"Dystrykt 9"
"Star Trek"
* Najlepsze kostiumy
"Bright Star" - Janet Patterson
"Coco Chanel" - Catherine Leterrier
"Parnassus" - Monique Prudhomme
"Dziewięć - Nine" - Colleen Atwood
"The Young Victoria" - Sandy Powell
* Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz
"Avatar" - dyrektor artystyczny: Rick Carter i Robert Stromberg; scenografia: Kim Sinclair
"Parnassus" - dyrektor artystyczny: Dave Warren and Anastasia Masaro; scenografia: Caroline Smith
"Dziewięć - Nine" - dyrektor artystyczny: John Myhre; scenografia: Gordon Sim
"Sherlock Holmes" - dyrektor artystyczny: Sarah Greenwood; scenografia: Katie Spencer
"The Young Victoria" - dyrektor artystyczny: Patrice Vermette; scenografia: Maggie Gray
* Najlepsza charakteryzacja
"Boski" - Aldo Signoretti i Vittorio Sodano
"Star Trek" - Barney Burman, Mindy Hall i Joel Harlow
"The Young Victoria" - Jon Henry Gordon i Jenny Shircore
* Najlepszy montaż dźwięku
"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Star Trek"
"Transformers: Zemsta upadłych"
"Bękarty wojny"
* Najlepszy aktorski film krótkometrażowy
"The Door"
"Zamiast abrakadabra"
"Kavi"
"Miracle Fish"
"The New Tenants"
* Najlepszy dźwięk
"Avatar" - Christopher Boyes i Gwendolyn Yates Whittle
"The Hurt Locker" - Paul N.J. Ottosson
"Bękarty wojny" - Wylie Stateman
"Star Trek" - Mark Stoeckinger i Alan Rankin
"Odlot" Michael Silvers and Tom Myers
* Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
"Po trzęsieniu ziemi: łzy Syczuanu" - Jon Alpert i Matthew O'Neill
"The Last Campaign of Governor Booth Gardner" - Daniel Junge i Henry Ansbacher
"The Last Truck: Closing of a GM Plant" - Steven Bognar i Julia Rechert
"Królik po berlińsku" - Bartek Konopka i Anna Wydra
"Music by Prudence" - Roger Ross i Elinor Burkett
* Najlepszy animowany film krótkometrażowy
"French Roast" Fabrice O. Joubert
"Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty" Nicky Phelan and Darragh O’Connell
"The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)" Javier Recio Gracia
"Logorama” Nicolas Schmerkin
"A Matter of Loaf and Death" Nick Park