W poniższej wypowiedzi odszukaj czasowniki i zastąp je odpowiednimi synonimami/wyrażeniami synonimicznymi, by wyeliminować błędy stylistyczne wynikające z nadużywania modnych czasowników.
___________
na dzisiejszym spotkaniu zasygnalizuję tylko najważniejsze problemy ekologiczne naszej miejscowości. za tydzień zaś zaserwuję wam szczegółowy raport o wpływie ubiegłorocznych inwestycji na stan środowiska, a mój asystent zademonstruje zasady działania nowego programu badawczego, dzięki któremu nasza gmina lokuje się na 3. miejscu w kraju pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

2

Odpowiedzi

2010-02-17T20:00:32+01:00
Na dzisiejszym spotkaniu zapoznam Państwa tylko z najważniejszymi problemami ekologicznymi naszej miejscowości. za tydzień zaś zaprezentuję wam szczegółowy raport o wpływie ubiegłorocznych inwestycji na stan środowiska, a mój asystent przedstawi zasady działania nowego programu badawczego, dzięki któremu nasza gmina lokuje się na 3. miejscu w kraju pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
51 3 51
2010-02-17T20:00:53+01:00
Na dzisiejszym spotkaniu przedstawie tylko najważniejsze problemy ekologiczne naszej miejscowości. za tydzień zaś pokażę wam szczegółowy raport o wpływie ubiegłorocznych inwestycji na stan środowiska, a mój asystent wyjaśni zasady działania nowego programu badawczego, dzięki któremu nasza gmina znajduje się na 3. miejscu w kraju pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
95 4 95