Odpowiedzi

2010-02-17T20:17:11+01:00
Ówczesna młodzież nie rozumie poświęcenia i patriotyzmu bohaterów powieści. Nie zdają sobie sprawy jak ważne dla Polaków w czasach wojny była walka o ojczyznę, o wolność... często nawet sami przyznają, że nie sa pewni czy tak samo odważnie i mężnie walczyliby za Polskę, gdyby teraz doszło do podobnej sytuacji
2010-02-17T20:17:23+01:00
Młodzież gimnazjum postrzega bohaterów "Kamieni na szaniec" jako młodych odważnych obywateli walczących w imię polski.Dostrzegają w nich wzór i poświęcenie swojego prywatnego życia a także odwagę.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T20:22:48+01:00
Uczniowie gimnazjum nawet nie zdają sobie sprawy jak wiele Polska zyskała dzięki bohaterom takim jak główne postacie "Kamienie na szaniec". czytają tą lekturę często pod przymusem lub nie czytają jej wcale, nie zważając na to, że świetnie opisuje fragment historii Polski. który bowiem nastolatek ma w sobie tyle odwagi co oni? uczniowie często śmieją się z Rudych włosów Rudego, jego piegów itp. mimo iż to nie jest w tej lekturze ważne. Ważny był ich patriotyzm i gotowość oddania życia za ojczyznę. są jednak osoby, które przeżyły tą książkę bardzo osobiście i każda porażka jednego z bohaterów kryła za sobą łzy,współczucie, a także podziw . z pewnością niektórzy wyciągnęli wnioski z tej lektury, a bohaterowie stali się ich wzorem do naśladowania. tak jest i w moim przypadku, gdyż postawy bohaterów pozostaną w mej pamięci na zawsze;)

starczy?? ;)