Odpowiedzi

2009-04-14T21:15:08+02:00
Było 24,5 kg.
Pierwszego sprzedano 3/5 * 24,5 kg = 14,7 kg więc zostało 9,8 kg.
Drugiego sprzedano 0,5 reszty, czyli 0,5 * 9,8 kg = 4,9 kg więc zostało 4,9 kg.
Trzeciego dnia sprzedano 4,9 kg (pozostałe) za cenę 6,86 zł.
4,9 kg - 6,86 zł /dzielimy przez 4,9
1 kg - 6,86 zł : 4,9 = 1,4 zł

Cena jabłek to 1,40 zł za kilogram.
2009-04-14T21:18:10+02:00
24,5 x 3/5 = 14,7 - sprzedane pierwszego dnia

24,5 - 14,7 = 9,8

9,8 x 5/10 = 4,9

9,8 - 4,9 = 4,9

4, 9 - 6,86 zł
1 - x

x = 6,86/4,9 = 1,4 zł

Odp. Jabłka kosztowały 1,4 za kilogram