1). Miesięczna opłata za połączenia telefoniczne wyniosła 76,26 zł, a podatek VAT od usług telefonicznych jest równy 22 %. Ile trzeba zapłacić za połączenia telefoniczna wraz z podatkiem VAT ?? (To zadanie musi być rozpisane) !!

2).Wykonaj obliczenia.
a) 38 zwiększ o 20 % tej liczby
b). 215 zwiększ o 16 % tej liczby
c)36,8 zmniejsz o 40 % tej liczby


3). Chleb waży 36 % więcej niż użyta do wypieku mąka. Ile kilogramów chleba można upiec z 50 kg mąki ? (To zadanie musi być rozpisane) !!




PROSZE O SZYBKIEEE ROZWIĄZANIE ! Z góry dzięki !! ;D
Pozdrawiam !

2

Odpowiedzi

2009-10-14T12:39:41+02:00
Zad 1
Opłata = 76,26
Vat=22%
Vat=76,26*22%=76,26*0,22=16,7772
Vat w przybliżeniu 16,78
Opłata wraz z Vat 16,78+76,26=93,04
Nalezy zaplacic 93,04

Zad 2

38 * 20%= 38 *0.20=7,6
38+7,6=45,6

215*16%=215*0.16=34,4
215+34,4=249,4

36,8*40%=36,8*0.40=14,72
36,8-14,72=22,08
10 3 10
2009-10-14T12:50:33+02:00
1)

obliczamy podatek VAT z miesięcznej opłaty:
76,26zł - 100%
x zł - 22%

x= (76,26zł*22) / 100
x= 1677,72 / 100
x= 16,78zł - w przybliżeniu

dodajemy podatek do mies. opłaty:
76,26 zł+16,78zł=93,04zł=93zł i 4gr

odp. Za połączenia telefoniczne wraz z podatkiem VAT trzeba zapłacić 93zł i 4gr.

2).Wykonaj obliczenia.
a) 38 zwiększ o 20 % tej liczby
b). 215 zwiększ o 16 % tej liczby
c)36,8 zmniejsz o 40 % tej liczby

20%=20/100=0,2
16%=16/100=0,16
40%=40/100=0,4

a) 38*0,2=7,6
38+7,6=45,6

b) 215*0,16=34,4
215+34,4=249,4

c)36,8*0,4=14,72
36,8-14,72=22,08


3). Chleb waży 36 % więcej niż użyta do wypieku mąka. Ile kilogramów chleba można upiec z 50 kg mąki ? (To zadanie musi być rozpisane) !!

50kg*0.36=18
18+50kg=68kg

odp. Można upiec 68kg chleba.
tu jakoś nie da się mocno rozpisywać



4 5 4