Odpowiedzi

2010-02-17T21:35:06+01:00
X=cena 1 zeszytu
y=cena 1ołówka

x+y=2,75
x=y+0,95

y+0,95+y=2,75
2y=2,75-0,95
2y=1,8
y=1,8:2
y=0,90

x=0,9+0,95=1,85
odp. zeszyt kosztuje 1,85zł a ołówek 0,90zł
1 5 1
2010-02-17T21:35:31+01:00
X - cena ołówka

x + x + 0,95 = 2,75
2x = 1,8 /:2
x = 0,9

0,9 + 0,95 = 1,85

Odp: Ołówek kosztuje 90gr a zeszyt 1,85zł.
1 5 1
2010-02-17T21:35:51+01:00
X-cena ołówka
X+0,95-cena zeszytu

X+X+0,95=2,75
2X=2,75-0,95
2X=1,8 /2
X=0,9

ołówek kosztuje 0.9 zl a zeszyt kosztuje 1.85
1 5 1