Oblicz ile kosztuje :
1. 0,8 kg białej kiełbasy.....(biała za 1kg 13zł)
2. 45dag sera gołda...........(ser gołda za 1 kg 12zł)
3. 10,5 dag szynki...............(szynka za 1kg 24zl)
4. ćwierć kilograma twarogu.......(za kg 6,50zł)
5. 35dag sera edam i kilogram pomidorów........(edam za kg 14zł i
kg pomidorów 13,50)
6. 85dag twarogu tłustego i kilogram szynki........(kg twarogu 8zl i kilogram szynki 24zł)
7. 3,5 kg ziemniaków i kilogram marchwi...........(kg ziemniaków 0,60 zł i kilogram marchwi 1,20 zł)

2

Odpowiedzi

2009-10-14T13:00:37+02:00
1. 0.8kg *13zł=10.40 zł
2. 0.45kg * 12zł=5.40 zł
3. 0.105kg* 24zł=2.52zł
4. 0.25kg* 6,50zł=1,63 zł
5, 0.35* 14+13.50=18.40
6. 0.85*8+24=30.8
7. 3.5*0.6+1.2=3.3
3 4 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T13:42:49+02:00
1.0,8*13=10,40 (zł)
2.0,45*12=5,40(zł)
3.0,105*24=2,52(zł)
4.0,25*6,5=1,63(zł)
5.0,35*14+1*13,50=4,90+13,50=18,40(zł)
6.0,85*8+1*24=6,80+24=30,80 (zł)
7.3,5*0,60+1*1,20=2,1+1,20=30,30(zł)
1 5 1