Odpowiedzi

2010-02-17T22:44:12+01:00
Jestem wolontariuszką, w hospicjum domowy, im.św Tomasza Apostoła. Zajmuję się wolontariatem akcyjnym, czyli pomagam ludziom poprzez kwesty, branie udziału w różnych imprezach, organizowanych na rzecz tego hospicjum, które odbywają się w celu zbierania funduszy, na jego funkcjonowanie. Mimo, że nie mam bezpośredniego kontaktu, z podopiecznymi naszego hospicjum, czuję że robię coś bardzo dobrego, daje mi to dużo satysfakcji i poczucia własnej wartości, bo uważam że dzięki temu, staję się lepsza. Praca moja, i wielu innych jest bardzo doceniana, przez ludzi którym pomagamy, okazują nam to przy każdej okazji. Piszą do nas listy, opowiadają o nas w mediach.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T22:44:51+01:00
Jestem młodą osobą-chrześcijanką.Żyję zgodnie z Przykazaniami Pana Boga,a szczególnie z tym dla mnie najważniejszym: "kochaj blizniego swego..".
Dlatego też angażuję się całym sercem w pomoc innym.
Dobrowolnie po lekcjach udzielam się w hospicjum.
Pomagam ludziom chorym w codziennych czynnościach.Często czytam książki schorowanym,którym wzrok już na to nie pozwala. Chodzę na spacery po ogrodzie przy hospicjum.Dużo rozmawiam,bo ludziom opuszczonym przez rodziny jest to bardzo potrzebne. Udzielam się też przy przygotowywaniu posiłkow pacjentom. Często obieram warzywa,kroję sałatki czy robię drobne zakupy.
W codziennej modlitwie polecam Panu Bogu moich podopiecznych.
Wszystko to robię bezinteresownie,w ramach wolontariatu.Jest to dla mnie bardzo ważne.Czuję się potrzebna innym a uśmiech na twarzach tych ludzi jest dla mnie największą nagrodą.Moje serce wypełnia radość,a Pan Bóg na pewno się z tego raduje.
1 5 1