Odpowiedzi

2010-02-18T15:15:14+01:00
3kg sera kosztuję 25,50zł
Obliczyć ile kosztuję 5kg tego sera?
3kg--------------------25,50
5kg---------------------x
3x=25,50*5
3x=127.50 /:3
x=42,50
5kg kosztuje 42,50 zł
2010-02-18T15:15:36+01:00
3kg=25,50
6kg=51/:6
1kg=8,50/x5
5kg=42,50
2010-02-18T15:16:16+01:00
3 kg. sera - 25.50 zł
1kg. sera - 8.50 zł ( 3 kg : 3) i ( 25.50 zł : 3)

5 kg. sera - 42.50 zł (1 kg. * 5 kg.) i (8.50 zł * 5 )