Odpowiedzi

2010-02-18T15:26:07+01:00
0,4 kg sera
0,3 kg szynki

0,4x + 0,3y = 11,26
y = 18,20

0,4x + 0,3*18,20 = 11,26
0,4x + 5,46 = 11,26
0,4x = 11,26 - 5,46
0,4x = 5,8 | :0,4
x = 14,5

Kilogram sera kosztował 14,5 zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T15:29:05+01:00
Cena⅖kg sera=18,20zł-11,26zł=6,94zł
0,4x=6,94zł /÷0,4
x=17,35zł-cena 1kg sera

spr:0,4*17,35=6,94
2010-02-18T15:31:26+01:00
18,20złx0,30 kg=5,46zł

11,26zł-5,46zł=5,80zł - tyle kosztuje 2/5 sera

5,80zł/2=2,90zł

2,90złx5=14,50zł/kg- tyle kosztuje kilogram sera

liczę na naj :)