1.
a) jedna czwarta odjac jedna osma dodac piec szostych
b) cztery dziewiate odjac jedna szosta dodac piec dwunastych
e) piec i jedna druga odjac dwie i dwie trzecie dodac trzy i trzy osme
2.
b) trzy piate razy dziesiec siedemnastych razy trzydziesci cztery trzydziestych dziewiatych
c) jedna druga razy trzy i jedna trzecie
3.
a) siedem osmych podzielic na cztery piate
b) piec dwunastych podzielic na jedna dziewiata
c) dwa i jedna druga podzielic na trzy siodme
4.
a) cztery dziewiate liczby 63
b) siedem pietnastych liczby 40
5.
Za dwie piate kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł.
Kilogram szynki kosztował 18,20zł.
Ile kosztował kilogram sera?
Proszę napisac dokladnie
z gory dzieki:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T16:14:50+01:00
1
a = 6/24-3/24+20/24=23/24
b=16/36-6/36+9/36=19/36
e=5i12/24-2i16/24+3i9/24=5i5/24
2
b=3/1*2/35*17/29=102/145=1i43/145
c=1/2*10/3=5/3=1i2/3
3
a=7/8*5/4=35/32=1i3/32
b=5/12*9/1=45/12=3i9/12= 3i3/4
c=5/2*7/3=35/6=5
4
a=63/1*4/9=252/9=28
b=40/1*7/15=280/15=18i10/280=18i1/28
5
18,20*0.3=5.46zl ->za 30 dag szynki
11.26-5.46=5.80zl ---> za 2/5kg sera
1/ na 2/5=4
5.80* 4 =23.20zl --> kosztuje kilogram sera
1 5 1