Przepis (porcja dla jednej osoby ) : 9 dag śliwek , 5 dag wiśni , 0,3 l wody , 4 dag cukru.

a) w szkolnej stołówce obiady je 100 osób. W hurtowni,której zakupuje sie produkty do stołówki, 1kg cukru - 3,15 zł , 1kg śliwek - 4,60 zł a 1 kg wiśni -3,78 zł Ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu przepisu Czesi

b) A ile by kosztowały te produkty, gdyby w stołówce jadło obiady 150 osób ?

2

Odpowiedzi

2010-02-18T16:49:36+01:00
A)
śliwki -
9dag * 100 = 900dag
900dag = 9kg
9kg * 4.60zł = 41,40zł
wiśnie -
5dag * 100 = 500dag
500dag = 5kg
5kg * 3.78zł = 18,90zł
cukier-
4dag * 100 = 400dag
400dag = 4 kg
4kg * 3.15 = 12.60zł
Razem:
41.40zł + 18.90zł + 12.60zł = 72.90zł
Odp.Produkty do przygotowania kompotu pani Czesi dla 100 osób będą kosztowały 72.90zł

b)
śliwki-
9dag * 150 = 1350dag
1350dag = 13.5kg
13.5 kg * 4.60zł = 62,10zł
wiśnie-
5dag * 150 = 750dag
750dag = 7.5kg
7.5kg * 3.78 = 28.35zł
cukier-
4dag * 150 = 600dag
600dag = 6kg
6kg * 3.15zł = 18.90zł
Razem-
62.10zł + 28.35 + 18.90 = 109.35zł
Odp. Produkty do przygotowania kompotu pani Czesi dla 150 osób będą kosztowały 109.35zł
2010-02-18T16:52:00+01:00
A- 9dag * 100=900dag=9kg sliwki 9kg * 4,60=41,4zł
5dag * 100=500dag=5kg wisnie 5kg * 3,78=18,9zł
4dag * 100=400dag=4kg cukier 4kg * 3,15=12,6zł

razem=41,4+18,9+12,6=72,9zł dla 100 osob

b-
72,9:2=36,45zł 72,9 +36,45=109,35zł dla 150 osob