×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

->Dlaczego dobry złodziej nie jest tym samym, czym zły dobrodziej? - Puść wodze fantazji i pofilozofuj. co najmniej 5 zdań

2

Odpowiedzi

2009-10-14T12:42:30+00:00
Dobry złodziej, mimo iż jest dobrym człowiekiem, kradnie. Zabiera czyjąś własność, łamie prawo. Nie wiadomo, ile szkód wyrządził tym czynem osobie, której zabrał dany przedmiot/pieniądze. Cierpią też jego najbliżsi, gdy złodziej zostanie złapany i skazany do więzienia.
Zły dobrodziej, mimo iż nie jest dobrym człowiekiem, nie kradnie. Nie ugości człowieka w potrzebie, nie pomoże, nie nakarmi lub nie zajmie się nim należycie, jednak nie łamie prawa. Jedyne, co zrobi źle, to po prostu nie zachowa się według zasad
dobrego wychowania, nie spełni dobrego uczynku, przez co może mieć wyrzuty sumienia. Możliwe, że człowiek, który prosił go o pomoc nie uzyska jej, przytrafi mu się coś niedobrego, jednak zły dobrodziej nie popełnia przestępstwa.
Dobry złodziej a zły dobrodziej różnią się tym, że kierują nimi różne motywy.

to pytanie już było
http://zadane.pl/zadanie/48067
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T12:47:43+00:00
Dobry złodziej nie jest tym samym co zły dobrodziej dlatego , że ... Dobry złodziej ,gdy będzie kradł może przy tym pomyśleć i nie ukraść czegoś Ci wartościowego. Bo on zapewne ma dobre serce ale sam potrzebuje wiele rzeczy i dlatego kradnie . Także można Go nawrócić aby nie kradł bo to może sprawiać przykrość innym osobom właśnie do takiej myśli możemy Go właśnie nawrócić .. Zaś zły dobrodziej nie da Ci czegoś co Ci będzie bardzo potrzebne ... Jemu się nie wpoi , że ty tego bardziej potrzebujesz niż on a i tak nie otrzymasz od Niego pomocy ..
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci