Zad.1
za trzy zeszyty i długopis zapłacono 8.50 zł. Cena zeszytu to 2/3(ułamek dwie trzecie) cany długopisu. Ile kosztuje zeszyt?

zad.2
W jednym magazynie jest 2 razy więcej węgla niż w drugim. Jeśli do pierwszego magazynu dostarczymy 80t , a do drugiego 145 t węgla , to w obu magazynach bedzie tyle samo. Ile ton węgla jest w każdym magazynie ?

Błagam pomocy ;/
musze mieć całe równania !
daje najlepsze. SOOSS

1

Odpowiedzi

2010-02-18T19:58:58+01:00
Zadanie1
x cena zeszytu
y cena dlugopisu

{3x+y=8.5
{x=2/3y

{3(2/3y)+y=8,5
{x=2/3y

{3y=8.5
{x=2/3y

y=2,8
x=1,8
sprawdzenie;5,4zl+2,8~8,5
zadanie2
x ilosc wegla w I magazynie
y ilosc wegla w II magazynie

2x+80=x+145/-x,-80
x=65
y=65/2
y=32,5


1 3 1