1. Basen o wymiarach 50 m, 20 m, 4 m napełniono wodą do 0.75 głębokości. Ile litrów wody mieści się w Tym basenie.? Jak długo trzeba napełniać pusty basen do tej głębokosci , jeżeli woda dostarczana jest przez dwie rury ze stałą predkością 1 litr na sekundę.?

2

Odpowiedzi

2010-02-18T20:04:54+01:00
A=50m ; b=20m ; c=4m

V=a*b*c
V=50*20*4=4000[m^3]

0,75V= 0,75*4000=3000[m^3]

1m^3=1000l

3000m^3=3000000l

2 rury --> 3000000l : 2 = 1500000l

v(prędkość) = 1l/s
1500000l -> 1500000s =25000min =416,7 h
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T20:06:33+01:00
50m=500dm
20m=200dm
4m=40dm
V= 500*200*40=4000000dm3 1dm3=1 l
w tym basenie mieści się 4000000 l

0,75*40=30
V2= 500*200*30=3000000 l
3000000* 1s= 3000000s= 50000 minut
50000/2= 25000minut
Basen trzeba napełniac przez 25000minut
2 3 2