Pani nadzieja nowak ma w portfelu 20 zł. Oszacuj, czy może za tę kwotę kupić cwierc kilograma kielbasy,czekolade,2kg maki,2kg cukru i cwierc kilograma kielbasy

CENNIK:

Cukier 2,95 zł/kg
mąka 1,85 zł/kg
kiełbasa 18,50 zł/kg
czekolada 4,90 zł



PROSZE O ROWIAZANIE!

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-18T22:30:47+01:00
20 zł
cwierc kilograma kielbasy=0,25*18,50=4,62zł
czekolada=4,90 zł
2kg maki=1,85*2=3,70zł
2kg cukru=2,95 zł/kg*2=5,90

Razem=4,62zł+4,90 zł+3,70zł+5,90zł=19,12
12 3 12
2010-02-18T22:32:07+01:00
Kiełbasa - 1/4 kg * 18,5 = 4,63
czekolada - 4,9
mąka - 2 * 1,85 = 3,7
cukier - 2 * 2,95 = 5,9

5,9 + 3,7 + 4,9 + 4,63 = 19,13

19,13 < 20

Odp. Tak, może.

3 4 3
2010-02-18T22:32:52+01:00
Kiełbasa:18,50/4=4,65
czekolada:4,90zł
mąka:2x1,85=37,0
cukier:2x2,95=5,80
+_______________
19zł 5gr
cwierc kilograma już byl wczesniej
Odp.Pani nowak wystarczy pieniędzy na zakupy.
2 5 2