Zadanie 2
Cennik cukierni „Ptyś”

Rodzaj ciasta Cena (za szt.)
Pączki 1,30 zł
Drożdżówki 1,40 zł
Ciastka francuskie 1,60 zł

Rodzaj ciasta Cena (za 1 kg)
Szarlotka 22,10 zł
Sernik 21,70 zł
Strucel 18,30 zł

Lody Cena (za gałkę)
Waniliowe 1,60 zł
Czekoladowe 1,60 zł
Truskawkowe 1,60 zł

a)Ile kosztuje pół kilograma szarlotki?
b)Ile zapłacimy za trzy gałki lodów waniliowych?
c)Mama Marty wybrała się na zakupy do cukierni „Ptyś”. Kupiła 5 pączków, 2 ciastka francuskie, 4 drożdżówki oraz 40 dag sernika. Ile zapłaciła za zakupy?
d)Krzyś kupił dla siebie 4 gałki lodów truskawkowych, i 2 gałki lodów czekoladowych dla swego młodszego brata. Zapłacił 20-złotowym banknotem. Ile reszty otrzymał?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T23:10:30+01:00
A) 0,5*22,10=11,05 zł
b) 1,60*3=4,80 zł
c) 5*1,30+2*1,60+4*1,40+0,4*21,70=6,50+3,20+5,60+8,68=23,98 zł
d) 20-(4*1,60+2*1,60)=20-(6,40+3,20)=20-9,6=10,40 zł
4 2 4
2010-02-18T23:11:25+01:00
A) 22,10 : 2= 11,05zl

b)3*1,6 = 4,8zl

c) 5*1,3 + 2*1,6 + 4*1,4 + 0,4*21,7 =
= 6,5+ 3,2+ 5,6 + 8,68 = 23,98zl

d)20- 4*1,6 -2*1,6 = 20- 6,4 - 3,2= 10,4zl reszty
2 3 2
2010-02-18T23:13:16+01:00

a)Ile kosztuje pół kilograma szarlotki?
(1/2)*22,10zł=0,5*22,10zł=11,05zł
b)Ile zapłacimy za trzy gałki lodów waniliowych?
3*1,60zł=4,80 zł
c)Mama Marty wybrała się na zakupy do cukierni „Ptyś”. Kupiła 5 pączków, 2 ciastka francuskie, 4 drożdżówki oraz 40 dag sernika. Ile zapłaciła za zakupy?
5*1,30 zł +2*1,60 zł+4*1,40 zł +0,4*21,70 zł =6,50zł+3,20zł+5,60zł+8,68zł=23,98 zł

d)Krzyś kupił dla siebie 4 gałki lodów truskawkowych, i 2 gałki lodów czekoladowych dla swego młodszego brata. Zapłacił 20-złotowym banknotem. Ile reszty otrzymał?
4*1,60zł+2*160zł=6*1,60zł=9,60zł

20,00zł-9,60zł=10,40zł=10zł i 40gr