Napisz sprawozdanie z wycieczki do Zakopanego do muzeum Kornele Makuszyńskiego. Według planu:
1.Pobudka w schronisku.
2.Odwiedziny w muzeum.
3.Przy grobie Pisarza (Cmentarz nazywa się " Na Pańcowym Brzysku"
4.Spacer po Krópówkach.
5.Powrót do domu.
Prosze pomóżcie ; )

2

Odpowiedzi

2010-02-19T13:48:37+01:00
Dnia 14 - 15 maja 2009r nasza klasa (lub szkoła) wybrała sie na wycieczke do Zakopanego. Po męczącej podroży wszyscy uczestnicy zapadli w kamienny sen. Nastepnego dnia tuż z samego ranka rozpoczęło sie zwiedzanie miasta. Na sam początek wyruszylismy do muzeum Kornela Makuszyńskiego, a nastepnie na grób tego słąwnego pisarza. Znajdował sie on na cmentarzu " Na Pancowym Brzysku", gdzie spoczywaja równiez inni patrioci Polscy.
Pózniej czekał nas miły spacer po Krópówkach, nie obyło się bez zakupów. Po długim dniu pełnym wrazen powrócilismy do domu.
Ta wycieczka z pewnościa na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy rowniez nadzieję, że kolejne beda równie udane.

Mysle ze pomogłam:)
41 2 41
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T16:39:45+01:00
W czasie wycieczki klasowej która odbyła się tydzień temu zwiedziliśmy Zakopane i okolice. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Morskiego Oka. Do jeziora dojechaliśmy dorożką, tam przewodnik opowiedział nam wile o Morskim Oku. Chwilę przed odjazdem weszliśmy do sklepu z pamiątkami. Każdy wyszedł z niego z siatką upominków. Kupiłam kilka ładnych pocztówek z widokiem na góry i okoliczne stawy. Później autokarem dotarliśmy do cmentarza na Pęksowym Brzysku. Mimo iż wokół nas było setki mogił atmosfera była magiczna. Weszliśmy do drewnianego kościółka obok i pomodliliśmy się przez chwilę. Na Pęksowym Brzysku na grobie Kornela Makuszyńskiego złożyliśmy ręcznie wyrzeźbione figurki. Każda była wykonana z czego innego i przedstawiała co innego. Po spacerze i długich opowieściach o poległych udaliśmy się do pobliskiego Muzeum. Tam miła pani oprowadziła nas i opowiedziała o wspaniałych dziełach stuki. Około godziny 18 udaliśmy się do naszego schroniska. Tam kucharki czekały już na nas z kolację. Tego dnia nie zapomnę do końca życia. Był naprawdę cudowny.

;))
19 4 19