Odpowiedzi

2010-02-19T14:29:59+01:00
20-1,6
100-x
x= 8

najpierw 1 kg kosztowal 8 zł
po dwoch dniach 2x tansze

8:2=4

odp 1 kg kosztował 4 zł
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T14:30:37+01:00
20dag - 1,6 zl
1,6 x 5 = 8 zl
8zl : 2 = 4 zl
2 3 2
2010-02-19T14:32:03+01:00
Przed obniżką
100dag=1kg
200dag=1,60zł
1kg=200dag*5
1,60*5=8zł

po obniżce
8zł/2=4zł

odp. Czereśnie po 2 dniach kosztowały 4zł.