Odpowiedzi

2010-02-19T14:54:28+01:00
Ile kwadratowych płyt o boku 40cm potrzeba na ułożenie chodnika o długości 260m i szerokości 3,2m?

40 cm = 4 dm
260 m = 2600 dm
3,2 m = 32 dm

Chodnik:
P = 2600dm * 32dm = 83200dm²

Płytka:
- kwadratowe
P = a * a = 4dm * 4dm = 16dm²

Ilość płytek:
83200dm² : 16dm² = 5200

Na ułożenie chodnika potrzeba 5200 płytek o powierzchni 16dm²

Jak pomogłem - daj naj :)
5 2 5
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-19T14:55:12+01:00
Ile kwadratowych płyt o boku 40cm potrzeba na ułożenie chodnika o długości 260m i szerokości 3,2m?
3,2m=320cm
40 ×40=1600cm²- pow. płytki
260 × 320= 83200cm²- pow. chodnika
83200 ÷ 1600= 52
Potrzeba 52 płytki.

Obwód koła jest równy 32,4cm. Oblicz pole tego koła, przyjmując że (pi) = 3,14.
l= 2 pi r
32,4= 2× 3,14 ×r
32,4= 6,28×r / :6,28
r≈ 5,16cm
P= pi ×r²
P= 3,14 × 5,16²
P≈3,14 × 26,63 ≈ 83,62cm²
7 3 7
2010-02-19T15:09:13+01:00
Dane:
a=40 cm - bok płyty
płyta- Kwadrat
P płyty= a²=40²=160 cm²

chodnik- prostokąt
a=280 m= 28000cm- długość
b=3,2 m= 3200 cm- szerokość
P chodnika=a*b=28000*3200=89600000 cm²

teraz Pole chodnika dzielimy przez pole płyty
89600000/160= 560000
Tyle potrzeba płytek na cały chodnik

Zad.2
O koła= 32,4 cm
π=3,14

O koła=2πr
Z tego liczymy promień
32,4=2*3,14*r
6,28*r=32,4/ 6,28
r=5,16
P koła= π r²
P koła=26.62π

1 2 1