Odpowiedzi

2010-02-19T15:03:22+01:00
Pewnego dnia, ślepa, stara czapla nie mogąc łowić pożywienia wymyślił sposób aby je zdobyć. Powiedziała rybom w stawie, że rybacy postanawiają spuścić wodę ze stawu i wyłowić wszystkie ryby. Ryby zaczęły płakać. Wtedy właśnie czapla powiedziała, że przeniesie je do innego stawu w którym znajdą schronienie. Ryby się zgodziły. Czapla brała pojedynczo ryby do buzi i niby przenosiła je do stawu a tak naprawdę po drodze je zjadała. Na koniec zachciało jej się skosztować raki. Jeden z nich zauważył podstęp i postanowił się zemścić. Ujął czaple za kark i udusił :(
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T15:03:43+01:00
Pewnego razu stara czapla wpadła na pomysł jak w łatwy sposób zdobyć dla siebie pożywienie. Otóż opowiedziała rybom, mieszkającym w stawie nieprawdziwą historię o tym, że rybacy mają zamiar osuszyć zbiornik.
Ryby bardzo się wystraszyły, jednak czapla zaproponowała, że przeniesie je do innego zbiornika. Mieszkańcy stawu zgodzili się, a podstępna czapla brała je po kolei do pyska i połykała. Postanowiła skosztować jeszcze raków. Jeden z nich w porę zorientował się, że czapla niesie go w krzaki. Ujął ją szczypcami za kark tak mocno, że ją udusił.
Czapla została ukarana, a przysłowie ,,Zdrada zły koniec miewa'' idealnie pasuje do opowiadania.

źródło: sciaga.pl
1 1 1