Odpowiedzi

2010-02-19T17:43:39+01:00
Moim autorytetem jest Wisława Szymborska.
Jest ona znaną na świecie poetką oraz członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Przyniosła sławę Polski dostając Nagrodę Nobla w roku 1996 roku. Stworzyła własna formę wypowiedzi lirycznej, łączącą lapidarność z prostotą stylu opartą na zaskakującej puencie, operująća ironią, przekorą, żartobliwym dystansem. Jest ona bardzo często zapraszana do różnych ważnych szkół. Dla początkujących pisarzy moze być autorytetem do naśladowania. Jej żartobliwość w wymowie zachęca do rozmowy z tak ciekawą osobą.
Jest dla mnie autorytetem, ponieważ pomimo swoich lat i przeżytych problemów posiada anielską cierpliwość i spokój.
Uwielbiam czytać jej książki, a przede wszystkim "chwila"
Zachęcam do czytania wszystkich jej tomów poezji.
1 5 1
2010-02-19T17:48:48+01:00
Moim zdaniem autorytetem jest bóg poniewaz on jest naszym ojcem i zawsze mozna mu zaufac. bÓg jest bardzo wazny w moim zyciu niesie on same zalety dlatego wlasnie mamy chrzest.Jest autorytetem ponieważ dokonał wiele códów . jest milowanym kochajacym człowiekiem który za dobro wynadradza a za zło każe jest bardzo sprawiedliwy


przepraszam za literówki . ; )
1 5 1
2010-02-19T18:36:06+01:00
Dla mnie autorytetem są moi rodzice, ponieważ zawsze chcą mojego dobra i choć często nie podobają mi się ich decyzje i zakazy jakie mi wprowadzają to po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosków, że jednak mieli rację. Owszem często kłócę się z moimi rodzicami, nie słucham ich poleceń to jednak wiem że bardzo mnie kochają i chcą mojego dobra. Dlatego myślę że dla większości prawdziwym autorytetem są jednak nasi rodzice bo to oni uczą nas jak postępować co robić w danej sytuacji, a żadna gwiazda czy inny osoba sławna, które często są autorytetami osób w moim wieku mnie tego nie nauczy. Powinniśmy zawsze przepraszać naszych rodziców za swoje postępowanie, ponieważ sprawiamy im często przykrość.
1 5 1