Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T18:41:35+01:00
Hej Monika.

Opowiem ci co ciekawego wydarzyło się w tym tygodniu. Wyjechałam razem z rodzicami i bratem na Słowację na narty.
Było fantastycznie. Nie za bardzo radziłam sobie z nartami, więc instruktor pomógł mi się nauczyć hamować, zakręcać. Oprócz nart, zwiedziliśmy tez ciekawe miejsca. Bardzo podobał mi się ten tydzień, mam nadzieję że jeszcze tam kiedyś pojadę, bo warto.
Pozdrawiam
...


Hej Monika (czy Monica nie wiem :))
I tell you what interesting happened this week. I left with her parents and brother to Slovakia to ski. It was fantastic. Not too much has fared with skis, so the instructor helped me learn to brake, twist. In addition to skis, also visited places of interest. We liked me this week, I hope that one day I will go there yet, because it is worth.
Yours ...
2010-02-19T19:08:19+01:00
This week I went out with pals all over the city. On the way we stopped by to pizzas, after the pizza we went to an amusement arcade and we won much money. I also went round the park and poszłem to examine animals in the zoo. I decided once to stay the night at the auntie and I watched TV. In the morning we went to the cinema in order to watch the new film.


W tym tygodniu chodziłem z kumplami po mieście. Po drodze wstąpiliśmy na pizze, po pizzy poszliśmy do salonu gier i wygraliśmy dużo pieniędzy. Chodziłem również po parku i poszłem obejrzeć zwierzęta w zoo. postanowiłem raz przenocować u cioci i oglądałem telewizje. Z rana poszliśmy do kina aby obejrzeć nowy film.