Odpowiedzi

2010-02-19T22:34:31+01:00
Idąc do lasu neleży ubrac sie tak aby odsłaniać jak najmniej "gołego" ciała. POwinno sie nosić spodnie z długimi nogawkami i bluzki na długi rękaw. NIe zaszkodzi też spryskać sie jakimis preparatami przeciwko kleszczom. Czapka na głowie moze również ograniczyć ryzyko powrotu do domu z kleszczem :)
60 4 60
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T22:37:43+01:00
Aby uchronić się przed przyczepieniem się kleszcza nalezy założyć ubranie, które ochrania nas całkowicie, nie może to być bluzka z krótkim rękawem i krótkie spodenki. Co do ubrania należy rózwneż zakładać jasne ubranie, najlepiej białe, aby widzieć czy na ubraniu nie ma żadnej czarnej plamy(czyt. kleszcz). Ochronne ubranie to podstawa! Nalezy również założyć coś na głowę, ponieważ kleszcz we włosach jest bardzo niebezpieczny: trudno go znaleźć, a potem wyjąć. Przed wyjściem można stosować różnego rodzaju aerozole na kleszcze i komary, jednak to ze ich użyjemy, nie znaczy, że kleszcz się do nas nie przyczepi.
Po powrocie z lasu należy odrazu obejrzeć skórę, czy nie ma żadnych czrnych kropek - najdokładniej należy obejrzeć miejsca takie jak: pachy, pod kolanami, za uszami etc. Jeżeli znjadziemy kleszcza nie ujmujmy go samodzielnie! Zawsze lepiej wybrać się do lekarza niż ryzykowac, że pozostawimy główkę kleszcza w naszym ciele. Nie smarujmy go także niczym ani nie pryskajmy - krążące mity na temat, że kleszcz szybciej wyjdzie jak bedzie miał ślisko ni jest wcale prawdą. Może to nam jeszcze bardziej zaszkodzić. Kleszcz pod wpływem środków wystepującyh w kremach różnych rodzaj związków chemicznych może zwymiotować swoim jadem do naszego ciała.
76 4 76